Blog

14. 4. 2020 Kideo streamuje lekce s americkými učiteli zdarma

5 dní v týdnu, 2x denně, již téměř měsíc. Kideo podporuje rodiče i učitele v domácí výuce dětí v době koronavirové krize. Živé online lekce s americkými učitelkami Amber a Hunter se těší čím dál větší sledovanosti. Menší děti si s Teacher Amber prošly tématy Na farmě, Co vidíme na obloze nebo Roční období. Starší a pokročilejší děti se učí s Teacher Hunter u dalších oblíbených témat jako jsou Harry Potter, Sporty nebo Cestování.

„Jakmile bylo oznámeno uzavření škol, věděli jsme, že můžeme a musíme pomoci. Myšlenka živých streamů se ukázala být tou nejlepší cestou. Rodiče mohou svým dětem pouštět lekce online a dostupné jsou i k zpětnému zhlédnutí vždy po dobu jednoho týdne, kdy je téma aktuální,“ říká Martina Kavečková, hlavní koordinátorka projektu Kideo.

Děti tak mají možnost učit se angličtinu s rodilými mluvčími, kteří jsou zároveň kvalifikovanými americkými učiteli.

Uzavření škol zatím nadále trvá a Kideo chystá pokračování tohoto nápomocného projektu pod názvem Online School. Do živých streamů se zapojí i mnoho dalších amerických učitelů z týmu. Těšit se můžete na téma Věda, Kreativní tvoření, Hudba, Cvičení a Čtení pohádek.

Kideo je projekt, který propojuje české studenty s americkými učiteli od roku 2018. Děti mají vlastního soukromého lektora, s nímž se učí online. Učitel přizpůsobuje lekce „na míru“ jejich jazykové úrovni, jejich zájmům a temperamentu.

První lekce je nezávazně k vyzkoušení zdarma.

Jak taková lekce probíhá? Podívejte se na ukázku.


Živé streamy lekcí angličtiny sledujte online na Facebooku ve skupině Angličtina pro děti s americkými učiteli.


Máte-li jakékoliv dotazy, kontaktujte tým Kideo na support@teheso.com nebo ve zprávách na facebookové stránce @Kideo

10. 3. 2020 Mýty kolem angličtiny u dětí

Mýtus 1 - Příliš malí na angličtinu

Sotva začnou chodit do školky a rozkoukají se po světě, měli byste řešit cizí jazyk? “Na to má čas, až bude ve škole,” slyšíme často od rodičů. Připravit malé děti o možnost “nasávat” cizí jazyk již takto brzy je ale velká škoda. Vysvětlíme proč.

Výslovnost. Nové zvuky nejlépe vnímají děti do 6 let. Berou je automaticky, stejně jako zvuky v mateřském jazyce. Výslovnost je pro nás v pozdějším věku hůře slyšitelná, proto v ní pak celý život chybujeme.

Slovíčka. Nejmenší děti chápou nová “cizí” slova jako synonyma těch českých. Neučí se jazyk mechanicky a nehledají v něm logiku. To právě dělají starší děti. Ty pak, když jim angličtina nejde, přidávají emoce. Strach a obavy jsou pak častou překážkou osvojení cizího jazyka. Děti do 6 let vnímají vše nové přirozeně a bez těchto omezení.

Malé děti se učí "bezmyšlenkovitě". Učí se, ani o tom nevědí. Možná jste už slyšeli, že v tomto věku "jsou jako houba, nasávají informace, všechno je zajímá". To je rozdíl oproti vědomému učení.

Představte si, že studujete texty a připravujete se na test. Uložení informací do paměti vás stojí jisté úsilí. Děláte to záměrně a vědomě. Když ale například posloucháte píseň, skladbu, učíte se rytmy a texty, aniž byste si to uvědomovali. Toto nevědomé učení je podobné tomu, jak se děti učí cizí jazyky.

Dalším jednoduchým důvodem je také to, že šestileté děti se prostě nebojí chybovat. Do učení jazyků se jim nevkrádá obava, že budou znít hloupě. Nebojí se zkoušet nové věci.

A co my dospělí? Nebojme se zkoušet nové věci.

Začněte třeba právě u angličtiny svých dětí. První testovací lekci s americkými učiteli máte zdarma. Tak proč to nezkusit?


Zdroj: Learning a second language is easier for children, but why?29. 1. 2020 Nenechte si zkazit vysvědčení

Už se to blíží. Den, kdy si děti prohlédnou, jak si vedly uplynulého půl roku ve škole. Vysvědčení. Zejména pro prvňáčky je to velká událost. Připravujeme se i my rodiče. Přijde radost, zklamání? Ať už to máte jakkoliv, nedělejte z toho vědu. Pomozte svému dítěti zlepšit jeho dovednosti. Výsledkem budou nejen hezké známky na vysvědčení, ale zejména jeho připravenost pro život.

Se všemi předměty vám tento článek nepomůže. Pojďme se podívat na jeden z nejdůležitějších pro jejich budoucnost. Totiž angličtinu.

Výuka angličtiny v ČR

Pamatujete, jak jste se sami učili anglicky? Jaký jste z toho měli pocit a jaký je dnes výsledek? Skutečnost je taková, že je to přesně ten jazyk, o kterém většina rodičů nemluví příliš sebevědomě.

“Do škol se valí unylé učebnice, spousta učitelů je špatných a ti dobří jsou ve vleku osnov, které se musí učebnicemi řídit. Je to provázaný systém”, tvrdí učitel angličtiny Milan Šácha. Angličtina, kterou většina Čechů mluví, podle něj nemá s tou opravdovou nic společného.

Zvládnete děti angličtinu naučit?

Umíte perfektně anglicky? To je skvělé. Nejste-li ale anglický rodilý mluvčí nebo zkušený učitel angličtiny, raději se do osobního doučování dítěte nepouštějte. Proč?

Představte si amerického učitele, jak vyučuje své děti češtinu. Není to ono. Mateřskému jazyku jste své děti naučili vy, čeští rodilí mluvčí. Už od prvních slov. Děti poslouchaly, sledovaly a opakovaly, co říkáte. Byli jste to vy, kdo proměnil svět ve slova a věty. Dali jste jim pochopit význam a kontext. Byla to ta jediná nejlepší metoda.

Rodilý mluvčí to zvládne nejlépe, musí mít ale pedagogickou praxi

Ne každý anglický rodilý mluvčí je zároveň tím nejlepším učitelem angličtiny. Hledejte pro své děti takového učitele, který dokáže lekce přizpůsobit konkrétním potřebám studenta, má pedagogické vzdělání a specializuje se na výuku angličtiny pro děti z neanglicky mluvících zemí.

Že ve svém blízkém okolí takového rodilého mluvčího nenajdete? V tom případě můžete vyzkoušet internetovou výuku.

“I výuka přes internet může být osobní. Například my spolupracujeme se skvělými americkými učiteli. Jsou aprobovaní pro výuku malých dětí. Umí je motivovat a nadchnout zábavnou formou. Děti se s nimi skutečně rozmluví.” říká Kamil Kavečka z kideo.cz28. 6. 2019 Proč by děti měly studovat angličtinu i během prázdnin

Školní rok skončil, a tak si říkáte, že si vaše děti konečně mohou odpočinout od všeho učení, které musely v průběhu roku zvládat. V případě přestávky studia cizích jazyků, zpravidla angličtiny, jež je nejčastějším cizím jazykem vyučovaným u nás, byste však mohli udělat chybu. A to platí zejména u dětí, které s angličtinou začínají.

Kamil Kavečka ze společnosti Kideo, která učí děti anglicky prostřednictvím rodilých mluvčích, vysvětluje ve třech bodech, proč je dobré pokračovat ve vzdělávání i v průběhu prázdnin.

1. Nezačnete v září opět “od začátku”

„U většiny studentů, kteří se k učení přes prázdniny nemají, začíná studium v září prakticky od nuly,” říká Kamil Kavečka, spoluzakladatel Kidea, jenž je zároveň majitelem a ředitelem jazykové školy Face 2 Face. Pokud děti výuku angličtiny nepřeruší ani v měsících volna, jazykovou úroveň si nejen udrží, ale lze předpokládat, že se budou zlepšovat. A rodiče předejdou tomu, že energii a finance, které do studia angličtiny svých dětí doposud vložili, nebudou vyhozené.

2. Lepší soustředění a učení se

Prázdniny jsou ve znamení volnějšího režimu a to znamená, že děti nemusí každý den vstřebávat tolik informací a nejsou vystaveny tlaku, jako je tomu v průběhu školního roku. Na výuku se tak lépe soustředí a pokrok je poté více znatelný. Navíc si děti vypěstují návyk studia, což může mít pozitivní dopad i na začátek dalšího školního roku a potažmo ostatní výuku.

3. Efektivní využití volna

Ať už děti budou trávit volný čas doma, u prarodičů či s vámi na cestách, studovat lze kdekoliv. Existuje spousta aplikací na počítače nebo mobilní zařízení, v nichž lze zdokonalovat cizí jazyky. „U nás v Kideo se děti učí s americkými rodilými mluvčími přes internet a ten je dnes prakticky kdekoliv, tudíž nejsou omezeny,” vysvětluje Kamil Kavečka a dodává: „Navíc se děti mohou s učiteli věnovat novým tématům, která se vážou k místu, kde právě jsou, čímž se výuka stane zase pestřejší.” Pokud mají děti možnost podívat se do zahraničí během prázdnin, mohou si také vyzkoušet svou angličtinu i mimo školku, školu či kurzy.24. 5. 2019 Kdy a jak začít s výukou angličtiny u dětí?

Již od prvního dne narození poznává dítě svět a začíná se učit. Od svých rodičů potřebuje nejen stabilní emoční a sociální zázemí. Touží poznávat vše kolem sebe. Z počátku je to nejbližší okolí a lidé, postupně se jejich obzor stále více rozšiřuje.

Je toho hodně, co potřebují poznat, vyzkoušet a pochopit. Motorický vývoj jde ruku v ruce s rozvojem řeči, počítání, poznávání barev a dalšími dovednostmi. Před očima se nám naše ratolesti proměňují v samostatné osobnosti a my přemýšlíme, co vše ještě jim máme předat, aby se v životě „neztratily“.

To první a nejdůležitější, co je učíme, je mateřský jazyk. Ten je klíčovým pro získávání dalších vědomostí. Jakmile se ale začnou rozkoukávat po světě, budou potřebovat poznat i jiné řeči.

Dnes se na nás valí velké množství informací, které potřebujeme selektovat, ověřovat a porovnávat. A jde nám to mnohem lépe, máme-li přístup i k cizojazyčným zdrojům a dokážeme jim porozumět. Cestování a práce v zahraničí navíc stále více pronikají do našich životů. Generace dnešních rodičů již sama pociťuje, že standardní výuka angličtiny ve škole je pro jejich vlastní práci a potřebu dostatečně nepřipravila.

Pro další studium, cestování a zaměstnání pak volíme placené kurzy, jazykové školy, soukromé učitele, protože potřeba znalosti angličtiny se v dnešním globalizovaném světě stala klíčovou.

Naše děti tyto problémy již řešit nemusí. Jejich kvalitní jazykovou vybavenost můžeme jako rodiče významně podpořit. Jak a kdy je nejlépe začít? Výhodu získají, pokud nebudete čekat a spoléhat jen na školní výuku.

S angličtinou začněte co nejdříve

I nejmenší děti jsou přirozeně zvídavé. Vnímají intonaci vašeho hlasu a slova. Mluvit samy ještě neumí, ale dění kolem sebe zpracovávají a ukládají do své paměti. S radostí reagujete na jejich krásné období prvních slůvek a chcete je učit hned další a další, až jsou z toho jednoduché věty. A to je právě ta nejvhodnější chvíle pro přidání cizího jazyka.

Děti se naučí nejvíce do svých 6 let.

Stejně jako jste je učili mateřský jazyk

Tak, jak jste své dítě provedli mateřským jazykem, dokážete mu předat i další cizojazyčná slova. Začněte s jednoduchými anglickými slovy a výrazy. Používejte nápodobu, obrázky, opakování, gesta a mimiku.

Možná jste již slyšeli o metodě TPR, neboli Total Physical Response. Lektor při výuce využívá fyzické zapojení a mimiku. Díky tomu se děti při učení nenudí, slovní zásobu a gramatiku si navíc zafixují v přímo v kontextu. Děti napodobují a opakují, co lektor dělá a říká, a rozumí tak významům slov přirozenou formou, bez jejich překládání. Ani si neuvědomují, že se vlastně učí. Podívejte se na ukázky využití metody TPR v praxi.

Co když si nejste jisti svou vlastní angličtinou?

Sami angličtinu moc nepoužíváte nebo si nejste jisti svou výslovností či slovní zásobou? Vlastně nás rodiče často ani nenapadne, že bychom mohli učit své děti angličtině sami. V České republice nejsme zvyklí cizí jazyky aktivně používat. Zvykli jsme si spoléhat na lektory a učitele angličtiny. Ne každý učitel však dokáže angličtinu dobře předat a vysvětlit. Zvláště pro malé děti by měla být metodika a interakce s učitelem individuálně přizpůsobena.

Zvolte pro své děti profesionální učitele angličtiny. Obraťte se na specializované pedagogy s patřičným vzděláním a zkušenostmi ve výuce dětí z neanglicky mluvících zemí.

Kideo pro vás přesně takové učitele má. Díky mnohaletým zkušenostem ve výuce jazyků a díky vlastním rodičovským zkušenostem v týmu pro vás vybíráme ty nejlepší americké lektory a společně s nimi vyvíjíme metody přizpůsobené na míru dětem.

Lekce angličtiny s Kideo jsou přirozené, živé, hravé, interaktivní. Americký učitel je dítěti zároveň kamarádem. Při konverzacích s ním se malí studenti baví a smějí. Na každou další výuku se těší.

Kideo vyzkoušelo již mnoho rodičů a jejich děti s námi stále studují. A jak dorůstají, přidávají se i sourozenci. Věříme, že budete nadšeni stejně jako oni.

Koneckonců posuďte sami. Vyzkoušejte první lekci Kideo zdarma.

× Kideo Black Friday

První lekci v hodnotě 449 Kč od nás máte ZDARMA a bez závazků! Objednat lekci zdarma Zavřít