Lektoři

TERAN USA Wamego, Kansas, USA

Magistr v oboru Sociální práce a držitelka certifikátu TESOL opravňujícího k výuce angličtiny osob nepocházejících z anglicky mluvících zemí

Hello!

I grew up in a small town in Kansas. I currently live and work in another small town close to where I went to university at. I have 2 cats that I love and who are usually close by as I teach! When I am not teaching, you can find me reading, traveling, or both!

I have my master’s degree in Early Childhood Education from Kansas State University and am a certified teacher. I also have my TESOL certificate as well as taking graduate courses in teaching English as a Second language. In the last 8 years, I have taught in preschool classrooms to a variety of students and I also currently work as an early interventionist for children with special needs here in Kansas.

In my online Kideo classroom, I hope to make learning meaningful and fun through best practices of language learning such as total physical response (TPR), interactive games and repetition and much more! I

O Teran

Teran vyrůstala v malém městečku v Kansasu.

Svůj magisterský titul získala v oboru předškolního vzdělávání na Kansas State University a současně získala i certifikáty v oboru výuky angličtiny, jako např. TESOL certifikát, který ji opravňuje k výuce angličtiny osob nepocházejících z anglicky mluvících zemí.

Posledních osm let se věnuje učení předškoláků, ale také pracuje jako intervencionista pro děti se speciálními potřebami.

V online Kideo hodinách vyučuje smysluplně a zábavně. Využívá metodu TPR, interaktivní hry a pomůcky.

Těší se na vás!

teran teran teran
Vyzkoušet ZDARMA
× Kideo Black Friday

První lekci v hodnotě 449 Kč od nás máte ZDARMA a bez závazků! Objednat lekci zdarma Zavřít