Lektoři

Trista
Bachelor of Arts Diploma
Bachelor of Arts Diploma
Mastar of Arts Diploma
Mastar of Arts Diploma

“Trista získala také bakalářský titul v oboru anglická literatura.”

TRISTA USA Mandan, North Dakota, USA

Magistr v oboru mezinárodního vzdělávání

Bachelor of Arts Diploma
Bachelor of Arts Diploma
Mastar of Arts Diploma
Mastar of Arts Diploma

“Trista získala také bakalářský titul v oboru anglická literatura.”

Hello,

I am so excited I get to teach you English! I love languages and literature!

I have a bachelor of arts degree in English Literature from The University of North Dakota, my home state. After much searching I finally settled on this program because I realized my favorite thing to do is read and I want to share that with others! I also have a master of arts degree from New York University in International Education. I love to travel and learn about other cultures, through this I have learned the dramatic and positive impact education can have on developing nations. This is why about three of my five years of teaching have been in international contexts to English Language learners.

I have taught reading and writing outside of Accra, Ghana with a non-profit in an indigenous fishing village. I used a lot of poetry to help teach reading here because poems are short and students can feel successful after reading and comprehending them much more often than trying to read a chapter book. It was also fun to use writers and topics that they could connect with more – for example Maya Angelou and Langston Hughes.

For the last two years I have been teaching at the elementary level in Casablanca, Morocco at an American School. Almost all of my students are English Language Learners and because of this I have to use many different types of teaching to ensure that my students are successful. This sometimes means I have to be extra silly and act things out or do research on how I can better support my students.

I am so looking forward to meeting you and helping you become a successful English speaker!

O Tristě

Trista je učitelka zapálená pro literaturu, jazyky a jejich vyučování a těší se, až bude moct učit i Vás!.

Získala bakalářský titul z anglické literatury na univerzitě v Severní Dakotě, kde také žije. Čtení je její vášeň a ráda ji sdílí s ostatními, a proto se po dlouhém rozhodování zaměřila na tento obor. A jelikož ráda učí, rozhodla se pro magisterské studium – konkrétně pro mezinárodní vzdělávání. Svá studia dokončila na Newyorské univerzitě. Velice ráda cestuje a poznává jiné kultury, díky čemuž se naučila, že vzdělání může mít obrovský ale především pozitivní vliv na vývoj národů. Proto také strávila tři ze svých pěti let učitelské praxe vyučováním anglického jazyka v cizině.

Trista pracovala pro neziskovou organizaci. Učila čtení a psaní poblíž hlavního města Ghany v domorodé vesnici živící se převážně rybolovem. Prostředkem k učení jí byla poezie, především v případě čtení. Krátké básně motivovaly studenty k pokroku svým rozsahem. Bylo pro ně mnohem více motivující a uspokojující, když byli schopni přečíst tento krátký text a porozumět mu, než například bojovat s celou kapitolou knihy. Využívala také literaturu autorů, kteří byli těmto studentům bližší a mohli se s nimi ztotožnit – např. Maya Angelou, a nebo Langston Hughes.

Poslední dva roky se věnovala učení na základní úrovni a to na Casablance a v Maroku – vše na Americké škole. Všichni její studenti byli studenti angličtiny na základní úrovni, proto musela používat širokou škálu metod, aby si byla jistá, že studenti dělají pokroky. To zahrnovalo i občas banální gestikulaci a hraní, aby studenti pochopili předkládanou látku, nebo dělat průzkumy ohledně toho, jak lépe podporovat své studenty. Vše ale stálo za to.

Těší se na to, až pozná i Vás a bude Vám moct pomoct stát se úspěšným anglickým mluvčím.

trista trista trista
Vyzkoušet ZDARMA
× Kideo Black Friday

První lekci v hodnotě 449 Kč od nás máte ZDARMA a bez závazků! Objednat lekci zdarma Zavřít